Heippa kaikille, 

Vuosi on pyörähtänyt mukavasti käyntiin ja paljon on jo kaikkea mukavaa suunnitteilla tällekin vuodelle. Alla listattuna jo joitain lukkoonlyötyjä päivämääriä sekä ajankohtia yhdistyksemme tarjonnasta.

Äijänkiven koulutuskenttä saa tänä kesänä täysin uuden ilmeen. Kenttä kunnostetaan turvallisemmaksi ja käytännöllisemmäksi sekä kunnostuksen myötä alue on käytössä myös talviaikaan. Projektissa on vielä mota vaihetta auki ja avaamme niitä teille heti kun saamme varmuutta mm. Vinkin alueen tieprojektista ja tämän vaikutuksesta kenttähankkeeseemme.

Tänä kautena meillä on käytössä väliaikainen kenttä, Äijänkiven ollessa muutoksen alla. Väliaikainen kenttämme sijaitsee Kangastien varressa (Vinkin alueen lähellä), Punkalaitumentieltä käännyttäessä oikella (kaupungin alue, melko lähellä risteystä). Kentän käyttöönotosta laitamme myös tarkemmat ohjeet lumien sulettua.

Syksyllä voimme tarjota teille myös lämmintä treeniaikaa Sastamalaan kesäkuussa avautuvan treenihallin myötä.  Hallihankkeen toimijat Tomi Kranni Ja Tommi Mielonen antavat asiasta meille lähiaikoina lisätietoa ja infoamme teille tästä silloin heti lisää. Halli sijaitsee Häijjäässä.

Treenihallin myötä voimme aloittaa vihdoin yhsityksemme riveissä paljon kysytyn ja toivotun lajin-Agilityn!

24.3                        NPKH:n majalla FH-koejäljentekoluento klo 12.00, luennoitsijana Outi Hermiö.

1.5.                         Niina Ojansivun jälkiseminaari.

Vko 20 tai 21         Saunailta Rudolfin Keitaalla.

25.4                        Tottelevaisuuskurssi, kouluttajana Reija Puranen

Huhti/toukokuu    Rallytoko-kurssi, kouluttajan Alisa Kranni

Toukokuu               BH-kurssi, kouluttajana Jenni Inkiläinen

Touko/kesäkuu      Pentukurssi kouluttajina Reija Puranenja Jenni Inkiläinen

Kesä                         Hyppytekniikkakoulutus

8.5.                          Niina Ojansivun jälkikurssi alkaa.

30.5.                        Niina Ojansivun jälkiseminaari.

15.-16.6.                 Kaksipäiväinen luonnetesti Horniolla, tuomareina Tarja Matsuoi ja Carita Koskinen.

15.-16.6.                  Nuorisoleiri.

Kesäkuu                  BH-koe iltakokeena.

25.8.                        Krista Karhun Rally-tokokoulutuspäivä

Syksy                        BH-koe, tokokoe ja hakukoe.

Syksy                        Rallytokokoe ja yhdistyksen markkinointitapahtuma

Syksy                       Agilitykoulutukset alkavat yhdistyksessä  

Syksy                       Hallitreeni alkavat                   

Lisäksi tulossa hakupäivä ja yksittäisiä koulutuspäiviä PK-tottelevaisuudesta. Pk-tottistreenien järjestelyä vielä mietitään. 

Tulossa myös kokeenomaiset treenit Karkun kentällä kesäkauden aikana.

Kaikista koulutuksista, tapahtumista sekä kokeista tulossa lisätetoja lähiaikoina. Jäsenille kaikki edellämainitut ovat pääsäntöisesti aina halvempia ja osallistumisoikeus on aina ensin jäsenillä ja paikkojen jäädessä vajaaksi avautuu osallistuminen myös muille.

Talvisin terveisin, 

Reija+muu johtokunnan porukka

Follow us on

Kuva poistettu.